Door Loek Mostertman, foto’s door René Olthof
Liet HMC III zich ‘vorig jaar’ nog verrassen door de schakers uit Valkenswaard, dit jaar werden de Striepersgatters fors verslagen door de HMC’ers. Vergelijk voor de aardigheid de uitslagen van toen en nu:
HMC – EVS 3,5 – 4,5 (04-02-2017) HMC – EVS 5 – 3 (07-10-2017)
Loman – Rietrae rem. v.Eijndhoven – v.Zon 1 – 0
Koster – v.Osch rem. v.Breukelen – Rietrae 0 – 1
t.Beek – v.Zon 0 – 1 Dijkstra – v.Osch 1 – 0
v.Breukelen – Raap 1 – 0 Mostertman – v.Gils 1 – 0
v.Oostrum – Salters 1 – 0 v.Oostrum – Maes rem.
Morelis — Overes 0 – 1 Nuijten – Raap rem.
Feytens – Schobben rem. Burg – Schobben rem.
Kramer – Kiffers 0 – 1 Kramer – Salters rem.
Plaatsvervangend teamleider Piet gaf het goede voorbeeld door al snel te profiteren van fouten van van Zon, die al op zet 16 mat of dameverlies moest toestaan.
Hier volgt het comlete partijtje: Wit Paul van Zon, Zwart Piet van Eijndhoven.
De tegenstander van Loek mishandelde de Siciliaanse opening zodanig, dat wit al op de zevende zet had kunnen winnen. Na 1.e4 c5 2.d4 cxd4 3.Pf3 e5 4.c3 dxc3 5.Pc3 Pc6 6.Lc4 Le7? miste Loek 7.Dd5! en moest daardoor nog een hele tijd ploeteren om de vis op het droge te krijgen..
De doorgaans zo solide Gijs had een off-day; hij liet zwart in het Koningsindisch te rustig zijn gang gaan en verloor vrij kansloos in de variant 1.d4 Pf6 2.c4 g6 3.g3 Lg7 4.Lg2 0-0 5.0-0 d6 6.Pf3 Pc6 7.d5 Pa5. De rest van de partij krijgt u niet te zien omdat Gijs zich ervoor schaamde.
Na goede remises van Wim, Cees en Bert was de stand bij de tijdcontriole 3,5-2,5 en gezien de gunstige stand van ster-invaller Matthijs was de wedstrijd toen al in ons voordeel beslist. De andere invaller Henk wist in een toreneindspel keurig remise te maken (stand 4-3).
Matthijs kon zijn voordelige eindspel rustig uitspelen. Met veel geduld wikkelde hij af naar een uiteindelijk gewonnen toreneindspel met pluspion. Die pluspion had hij op de tweede zet al verkregen door een pionoffer aan te nemen en zich perfect te verdedigen.
HMC III doet dus weer mee na de ongelukkige nederlaag in Asten. Als we de rest winnen worden we wellicht nog kampioen!
Meer foto’s van deze wedstrijd vind je hier.
Leave a Reply